Stosowanie środków stymulujących oddychanie

-2. Unikać podawania środków uspokajających i nasennych. 3. Zapewnić pełne nawilżanie wdychanych gazów oraz podać w inhalacji wspomagające leczenie, np. antybiotyki, środki rozluźniające wydzielinę itp.

-4. Stosować regularnie intensywną fizykoterapię klatki piersiowej, mimo że może ona powodować chwilowe nasilenie hipoksji. 5. Stosowanie środków stymulujących oddychanie ograniczyć jedynie do sporadycznych przypadków, podobnie jak i sztuczną wentylację. Należy podkreślić, że poglądy te są kwestionowane28.

-6. Stosować intubację i respirator, jeżeli istnieją następujące wskazania: a) objętość oddechowa jest zbyt niska b) PaCOj przewyższa PaO, c) dochodzi do wyczerpania :Sił pacjenta, który nie może skutecznie kasłać i odkrztuszać wydzieliny.

Sztuczną wentylację należy prowadzić z użyciem rurek dotchawiczych z mankietem, ustnych lub nosowych. Jeżeli leczenie respiratorem trwa ponad 7 dni, wskazane jest wykonanie tracheostomii. (Patrz rozdział XXXV). Nie zaleca się stosowania respiratora u pacjentów z zaawansowaną rozedmą, jeżeli ostra niewydolność oddechowa nie jest wynikiem ostrej infekcji lub innego odwracalnego procesu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

One Response to “Stosowanie środków stymulujących oddychanie”

  1. Roberto napisał(a):

    Sam to kiedys bralem i bardzo pomagalo, az dziwne, tabletki a pomagaja oddychac 😉

Leave a Reply

Designed by WordPress.